KONKURS NA HERSTORIĘ

2021-08-12

Która kobieta Twoim zdaniem zasługuje na swoją biografię i dlaczego? Weź udział w konkursie wpisującym się w działania promujące Górnośląską Nagrodę Literacką Juliusz.

Konkurs polega na wybraniu nazwiska kobiety, która nie ma swojej biografii i uzasadnieniu swojego wyboru w 30 zdaniach.

 

"Pisarki, malarki, naukowczynie, podróżniczki, nauczycielki, lekarki, prawniczki, historyczki - życie i dokonania kobiet są wielkie, ale ciągle powstaje mało książek o kobietach. A przecież dokonania są ogromne. Pomóż nam je docenić i rozpowszechnić – zachęca do udziału w konkursie organizator – spółka Agora, wydawca „Wysokich Obcasów”, cotygodniowego dodatku do „Gazety Wyborczej”.

 

Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 3 tys. zł. Konkursowe zgłoszenie należy przesłać  do 11 września na adres: herstorie@agora.pl

Szczegóły na stronie organizatora oraz w regulaminie konkursu. 

Partnerem konkursu jest Miasto Rybnik.

Konkurs jest przedsięwzięciem towarzyszącym Górnośląskiej Nagrodzie Literackiej Juliusz, która w 2021 roku zostanie wręczona po raz 6. Nagroda przyznawana jest najlepszej zdaniem konkursowej kapituły biografii napisanej i wydanej po polsku w ubiegłym roku. Tegoroczny laureat zostanie ogłoszony 23 października, podczas Rybnickich Dni Literatury.

 

Regulamin konkursu